שירותי עיצוב אתרים

אתר אינטרנט משמש אנשים פרטיים, עסקים וחברות להצגת מידע ולצרכי מסחר אלקטרוני. את אתרי האינטרנט חשוב לבנות בצורה נכונה ותוך שימוש בשורה ארוכה של אלמנטים שונים. עם זאת, דווקא הנושא של עיצוב גרפי לא תמיד מקבל את תשומת הלב שמגיעה לו. כתוצאה מכך יש המון אתרי אינטרנט שלא מעוצבים ברמה גבוהה ושבהם הביצוע הסופי לא עולה בקנה אחד עם הצרכים של הגולשים.

 

חשוב מאוד לעצב אתרי אינטרנט כי הנראות קובעת את האופי של האתר. גולשים שמגיעים לאתרי אינטרנט חדשים מחליטים בתוך שניות בודדות האם להמשיך לקרוא, לבצע הזמנה או להשאיר פרטים ליצירת קשר. עיצוב איכותי ומתקדם מניע את הגולשים לפעולה ומשפר יחסי המרה, בעוד עיצוב מיושן מרחיק לקוחות פוטנציאליים ופוגע בעסק.

 

החשיבות של העיצוב נובעת גם מהאופן שבו הוא משפיע על הקידום האורגני. מבחינה טכנית, אתר עמוס באלמנטים עיצוביים מיותרים יתקשה להתקדם במנועי החיפוש. מנגד, עיצוב מתקדם, נגיש ואיכותי יאפשר למנועי החיפוש לקדם אתרים מסוימים על חשבון אחרים. בהקשר הזה, הוצאה כספית על עיצוב היא השקעה משתלמת שיש לה המון יתרונות.

 

תהליך העבודה לקראת עיצוב אתר

עיצוב אתרים ברמה גבוהה נשען על אפיון מדויק וברור. ככל שהאפיון הראשוני יהיה ברור יותר, כך עולה הסיכוי לכך שהמעצב יבין את כוונת העסק או הלקוח. האפיון חייב להתבצע בשלבים ראשונים של הקמת האתר ותוך מעורבות צמודה של מעצב גרפי מנוסה. בשלב הזה המעצב הגרפי יכול לספק התרשמות מקצועית, להדגיש נקודות מסוימות באפיון ובמידת הצורך לשנות אותו.

 

בשלבים מתקדמים יותר של בניית אתרים נדרשים מעצבים גרפיים לעבוד בצמוד למחלקה הטכנית. בעוד המחלקה הטכנית אחראית על הרכיבים באתר ועל השילוב שלהם בתוך הפלטפורמה הנבחרת, המעצב הגרפי הופך את האפיון למציאות. המעצב הגרפי מחליט בשלב הזה באיזה אלמנטים להשתמש, על מה לוותר וכמה מקום להשאיר לתוכן.

 

בין לבין, תהליך העבודה על העיצוב של אתרי אינטרנט מחייב שיתוף פעולה עם לקוחות הקצה. במידה ומדובר באדם פרטי שמעוניין לעצב אתרי אינטרנט לצרכים אישיים, שיתוף הפעולה אמור להיות יעיל וקצר. מנגד, בהקמת אתרי אינטרנט חדשים לחברות וארגונים ייתכן ויידרשו תיאומים שונים לצרכי שיתוף פעולה. בכל מקרה לא כדאי לוותר על שיתוף פעולה לאורך תהליך העיצוב כי רק כך ניתן להגיע לתוצאות טובות.

 

היתרונות והחסרונות של עיצוב אתרי אינטרנט

היתרונות של עיצוב אתרי אינטרנט באים לידי ביטוי בהנגשה שלהם עבור הלקוחות הפוטנציאליים והגולשים. בעזרת העיצוב אפשר לייצר יתרון מול אתרים מתחרים, להקל על הקידום האורגני במנועי חיפוש ולהבליט את האתר עצמו. אלו יתרונות משמעותיים ביותר עבור כל מי שיש לו אתר אינטרנט וגם בשביל מי שעוסק בקידום ובשיווק שלהם.

 

מנגד, החיסרון היחיד של שירותי עיצוב הוא שמדובר בהוצאה כספית לא מבוטלת. גובה ההוצאה נקבע לפי היקף האתר וסוג הפעילות שהוא מקיים. הדרך לחסוך בהוצאות היא לבחור שירותי עיצוב זולים, אך מבלי שזה יבוא על חשבון האיכות. בחירה נכונה של שירותי העיצוב תדרוש השוואה בין אנשי מקצוע, השקעה של כמה ימים בבדיקת סקיצות וכמובן התאמה בין אופי השירות לבין האפיון המקורי.

 

לסיכום, עיצוב גרפי מתייחס להיבט החזותי של אתרי אינטרנט ומכאן החשיבות הגדולה שלו בקידום  והנעת גולשים לפעולה. את העיצוב יש לבצע על בסיס אפיון מדויק ותוך שיתוף פעולה בין גורמים שונים. עיצוב נכון יאפשר להפיק יתרונות רבים עבור האתר וניתן לחסוך בהוצאות על ידי בחירת אנשי מקצוע מנוסים.