נקודות חשובות שמבצעים שדרוג חנות וירטואלית

הקצב בעולם הדיגיטלי הוא קצב מסחרר מבחינת התפתחות המסחר האלקטרוני וגם מבחינת המערכת שמפעילות את החנויות הוירטואליות שאנו רוכשים בהם יום יום.

במידה והקמתם חנות וירטואלית לפני 3 שנים, סביר להניח שנכון להיות החנות הוירטואלית שלכם סובלת מ”חסך טכנולוגי”. אני לא אומר שהיא לא עובדת או לא מספקת מכירות אך סביר להניח שעם הכלים החדשים הנמצאים בשוק, ניתן לגרום לחנות הוירטואלית שלכם למכור יותר ולהגדיל את מכירות העסק.

כאן נכנס לתמונה נושא שדרוג אתרים ואין להקל ראש בנושא. שדרוג לא נכון של האתר שלכם יכול לגרום לתוצאות הרות אסון מבחינת גוגל ושאר מנועי החיפוש, לינקים שפוזרו ברשת ופרסומים שונים. הסיבה היא פשוטה, לכל עמוד באתר יש כתובת יחודית אליו שנקראת כתובת URL, אפשר לומר שזה תעודת הזהות של אותו עמוד, לא יהייה עמוד בעולם עם אותה כתובת URL.
כתוב זו נקבעת ונבנת על יד המערכת המפעילה את האתר וכאשר מחליפים מערכת אחת במערכת אחרת כגון מערכת WORDPRESS , כתובת ה URL של הדפים והמוצרים תשתנה!

אז מה עושים על מנת לשדרג את האתר נכון ?

יש מושג בעולם קישום האתרים שנקרא הפניות 301, כלומר, לומר לגוגל שהאתר הישן שודרג ויש להפנות את כתוב ה URL הישנה אשר מופיעה בחיפוש לכתובת ה URL של האתר החדש כך שלא יהיו לינקים שבורים.
הפעולה היא קצת ארוכה אך מחייבת.
שלב ראשון – יש לסרוק את כל האתר הישן ולהכין רשימה של כל העמודים, מוצרים ופוסטים עם כתובת ה URL שלהם.

שלב שני – יש לסרוק את כל האתר החדש ולהכין רשימה של על העמודים, מוצרים ופוסטים עם כתובת ה URL החדשה.

שלב שלישי – להכין באתר החדש את כל ההפניות מהכתובת הישנות לכתובת החדשות. בוורדפרס יש פלאגים כגון redirects שמאפשרים לעשות את ההצלבה בין הכתובות , כמו כן ניתן לעשות את ההפניה באמצעות ה HTACCESS של האתר, לדוגמה:

Redirect 301 /oldfile.htm /newfile.htm

שלב רביעי – להפנות את הדומיין הישן לחדש ולבדוק שהכל עובד תקין

שלב 5 – לעדכן את החיבור לגוגל אנליטיקס ואת חיבור ה SITEMAP ב GOOGLE SEARCH CONSOLE

במידה ואתם רואים שהכל עובד תקין, אין לינקים שבורים בגוגל והמפת אתר נסרקת, עברתם את השדרוג בהצלחה 🙂

מומלץ לא לבצע שדרוג חנות וירטואלית באופן עצמאי ולשכור נותן שירות עם נסיון, נכון שלשכור חברה או נותן שירות עולה כסף, אך, טעות בנושא יכולה לעלות הרבה הרבה יותר.

נכתב על ידי  קלאוד רוקט שדרוג אתירם וחנויות וירטואליות